Lubińska grupa „SPEED” nie zwalnia tempa i skutecznie ściga piratów drogowych
 

Lubińska grupa „SPEED” nie zwalnia tempa i skutecznie ściga piratów drogowych

Policjanci zauważają mniejszy ruch pojazdów na drogach, co jest bezpośrednio związane z epidemią koronawirusa panującą w naszym kraju. Niestety nadal znajdują się kierowcy, którzy rażąco ignorują obowiązujące przepisy. Takie osoby są dyscyplinowane przez funkcjonariuszy z lubińskiej drogówki. Aktywnie pracują policjanci grupy „SPEED”, których głównym zadaniem jest eliminowanie z ruchu piratów drogowych. Na własnej skórze przekonało się o tym troje kierowców, którzy stracili swoje uprawnienia na okres trzech miesięcy.

Ruch na ciągach komunikacyjnych powiatu lubińskiego regularnie nadzorują policjanci ze specjalnej grupy „SPEED”. Funkcjonariusze w służbie wykorzystują nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem. Wprowadzone na terenie całego kraju ograniczenia w przemieszczaniu się osób przyczyniły się do znacznego zmniejszenia ilości pojazdów poruszających się po drogach. Niestety mundurowi nadal ujawniają bardzo nieodpowiedzialne zachowania niektórych kierowców. Sprawcy wykroczeń nie pozostają bezkarni.

Patrol grupy „SPEED” czuwa nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na terenie miasta, ale funkcjonariuszy tych można spotkać również poza nim, gdzie mundurowi patrolują główne ciągi komunikacyjne. Przekonało się o tym troje kierowców na drodze krajowej nr 36.

Jednym z nich był 45-latek, który w miejscowości Miłosna pędził swoim mercedesem z prędkością 114 km/h, w miejscu gdzie można jechać maksymalnie 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Godzinę później również na drodze krajowej nr 36 w miejscowości Niemstów, dokument uprawniający do kierowania pojazdami „straciła” 26-letnia kobieta, która kierując samochodem osobowym marki Ford, jechała na obszarze zabudowanym z prędkością 128 km/h.

Kolejnym zatrzymanym przez policjantów kierowcą, który nie dostosował swojej prędkości do obowiązujących przepisów, był 47–letni mężczyzna, który w obszarze zabudowanym pędził 118 km/h, przekraczając dopuszczalny limit o 68km/h.

Wszyscy kierowcy zatrzymani przez funkcjonariuszy za przekroczenia prędkości zostali ukarani mandatami, a najbliższe trzy miesiące będą musieli powstrzymać się od jazdy, gdyż rażące przekroczenia miały miejsce w obszarze zabudowanym i skutkowały czasowym odebraniem praw jazdy.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze, przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń prędkości!

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322