Sześciu uczestników bójki w rękach Policji z Jelcza-Laskowic
 

Sześciu uczestników bójki w rękach Policji z Jelcza-Laskowic

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach zatrzymali sześciu mężczyzn podejrzanych o udział w bójce zaistniałej w wynajmowanym budynku mieszkalnym. Uczestnicy bójki to obywatele Gruzji i Ukrainy w wieku od 36 do 46 lat. W wyniku chuligańskiego zachowania podejrzanych, został ugodzony nożem 26-letni mężczyzna, obywatel Polski, wynajmujący lokal wspólnie z podejrzanymi. Policja wyjaśnia okoliczności całego zdarzenia. Za udział w bójce podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kilka dni temu tuż przed godz. 21.00 dyżurny oławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem mężczyzny w Jelczu-Laskowicach. Wysłany na miejsce patrol policji zauważył dwie osoby oddalające się w szybkim tempie z miejsca zdarzenia. Policjanci podjęli za nimi pościg i zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazało się, że są to obywatele Gruzji, uczestnicy bójki, w wyniku której doszło do ugodzenia nożem 26-latka.

Dalsze czynności służbowe podjęte przez policjantów doprowadziły do zatrzymania pozostałych czterech uczestników zajścia, obywateli Gruzji i Ukrainy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie sześciu mężczyznom w wieku od 36 do 46 lat zarzutu bójki, za którą grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Policjanci w toku wykonywanych czynności przy jednym z podejrzanych znaleźli kilka porcji marihuany. Ta okoliczność na pewno nie wpłynie na złagodzenie kary.

Obecnie policjanci wyjaśniają dokładnie wszystkie okoliczności zdarzenia, m.in. jak doszło do ugodzenia nożem młodego Polaka.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497