Newsa.pl twoje źródło informacji-Wywiad: Korea Północna już odbudowuje poligon rakietowy


Wywiad: Korea Północna już odbudowuje poligon rakietowy

Południowokoreańskie agencje wywiadowcze otrzymują sygnały, że Korea Północna przywraca do użytkowania część miejsc, służących do wystrzelenia rakiet, które zaczęto demontować po tym, jak Kim Dzong Un obiecał to zrobić po pierwszym szczycie z prezydentem USA Donaldem Trumpem w zeszłym roku - poinformowała we wtorek południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.

Yonhap cytuje przy tym parlamentarzystów, poinformowanych przez Narodową Służbę Wywiadowczą Korei Południowej. Zdaniem agencji prace renowacyjne miały miejsce na poligonie w Tongchang-ri i obejmowały m.in. wymianę dachu i drzwi w obiekcie.

Doniesienia Yonhap nie precyzują, kiedy prace renowacyjne zostały wykryte, ale wiadomość o nich pojawia się na kilka dni po drugim szczycie dotyczącym denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, z udziałem Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w zeszłym tygodniu. Różnice w zakresie tego, jak daleko Korea Północna jest skłonna ograniczyć swój program nuklearny oraz jakie sankcje chcą utrzymać Stany Zjednoczone, doprowadziły do fiaska szczytu.

Biały Dom i Departament Stanu USA nie odpowiedziały na prośbę o komentarz dla agencji Reuters.

Dowiedz się więcej
Źródło