Weber: kolejny nabór wniosków o dofinansowanie linii autobusowych w br.
 

Weber: kolejny nabór wniosków o dofinansowanie linii autobusowych w br.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Fot. PAP/Piotr NowakRozpoczął się kolejny nabór wniosków o dopłaty w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych na 2020 rok - powiedział w piątek wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Dodał, że zwiększona została dopłata do przywracanych linii autobusowych.

Zachęcam samorządy, aby tworzyły linie użyteczności publicznej i korzystały z rządowego wsparcia - mówił w piątek na konferencji Weber.

Dodał, że pojawiały się obawy o utrzymania w czasach epidemii projektów społecznych i rozwojowych. Zapewniam, że nie tylko nic takiego się nie stało, ale na przykładzie funduszu autobusowego (widać, że) one się jeszcze zwiększyły - wskazał.

Jak zaznaczył, w ramach 3. edycji Tarczy antykryzysowej dopłata do przywracanych linii autobusowych została zwiększona z 1 zł do 3 zł.

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej weszła w życie na początku lipca ub. roku. Z Funduszu dofinansowywane jest przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. W roku 2020 Fundusz dysponuje kwotą 800 mln zł. (PAP)

lgs/ pad/