Newsa.pl twoje źródło informacji-Najtrwalsze nośniki danych CD/DVD ArchivDisc™ i ArchivDisc Pro™ - Bankowość


Najtrwalsze nośniki danych CD/DVD ArchivDisc™ i ArchivDisc Pro™ - Bankowość

Ilość danych, które wytwarza człowiek nieustannie rośnie. Sposobów na ich przechowywanie jest wiele. Do wyboru mamy nośniki optyczne, pamięci Flash, dyski twarde i wiele innych rozwiązań. Każde z nich ma swoje plusy i minusy,  każde z nich ma też swoich zwolenników i przeciwników.

Jednocześnie każdy z użytkowników musi indywidualnie według potrzeb, dobrać najlepszy dla siebie sposób na archiwizację swoich danych. 

 

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze, jeśli zależy nam na trwałych nośnikach danych?

 

Jeśli chcemy archiwizować dane i ich później nie zmieniać, dobrym wyjściem będą dyski optyczne, zwłaszcza te o przedłużonej żywotności.

Jest to niedrogie i niezawodne rozwiązanie, które umożliwia bezpieczną, długotrwałą archiwizację ważnych danych i dokumentów.

Płyty CD/DVD ArchivDisc Pro™ to japońska jakość i technologia Tayio Yuden.

Nośniki zapewniają bezproblemowy zapis i płynny odczyt danych. Płyty są odpowiedzią rynku na rosnące zapotrzebowanie na miejsce do magazynowania archiwalnych danych.

 

Sprawdzą się w sytuacjach, w których zachodzi potrzeba bezpiecznego przechowywania informacji bez ryzyka ich utraty. Jest to szczególnie ważne przy zapisie dużych ilości danych, w takich miejscach jak centra informatyczne, placówki bankowe, placówki badawcze, firmy z branży IT.

Wykazują się zwiększoną wytrzymałością na zadrapania i zarysowania a możliwość ich odczytu nawet po upływie kilkudziesięciu lat została potwierdzona laboratoryjnie. Dodatkowo wersja ArchivDisc Pro™ posiada   unikalną powierzchnię do nadruku TuffCoat™ zapewniającą jeszcze  zwiększoną odporność na zadrapania i zarysowania.

Płyty dedykowane są do duplikatorów firmy Epson, Primera, Rimage.

 

Występują w 4 wersjach:

 • ArchivDisc™ CD-R 700 MB
 • ArchivDisc™ DVD-R 4,7 GB
 • ArchivDisc Pro™ CD-R 700 MB
 • ArchivDisc Pro™ DVD-R 4,7 GB
 •  

  Dodatkowe informacje o płytach znajdziecie na stronie www.archivdisc.pl

  Źródło

  Polecane