Newsa.pl twoje źródło informacji-Donald Trump nie przebiera w słowach! Pod adresem Demokratów padły poważne oskarżenia


Donald Trump nie przebiera w słowach! Pod adresem Demokratów padły poważne oskarżenia

Komisja sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA rozpoczęła dochodzenie ws. Trumpa, osób z jego otoczenia, członków gabinetu i pracowników jego firm. Szefowie trzech innych komisji wystąpili do Białego Domu i Departamentu Stanu o przekazanie wszelkiej dokumentacji na temat rzekomych kontaktów Trumpa z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. Na reakcję samego Trumpa nie trzeba było długo czekać. Prezydent USA oskarżył demokratów o dokonanie „największego nadużycia władzy w historii”.

Prezydent USA Donald Trump, wobec którego komisja sprawiedliwości Kongresu wszczęła śledztwo, oznajmił na Twitterze, że Demokraci „dopuścili się największego nadużycia władzy w historii”. Napisał też, że szefowie komisji Kongresu „kompletnie oszaleli”.

„Nadler, Shiff i demokratyczni szefowie komisji kompletnie oszaleli. 81 listów do niewinnych ludzi, by ich molestować. Nic nie zrobią dla naszego Kraju!”.

- napisał prezydent na Twitterze, odnosząc się do szefa komisji sprawiedliwości Jerrolda Nadlera i przewodniczącego komisji wywiadu Adama Schiffa.

The greatest overreach in the history of our Country. The Dems are obstructing justice and will not get anything done. A big, fat, fishing expedition desperately in search of a crime, when in fact the real crime is what the Dems are doing, and have done!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 5 marca 2019

Komisja sprawiedliwości zwróciła się do 81 agencji i podmiotów o wydanie stosownych dokumentów w związku ze śledztwem w sprawie Trumpa i osób z jego otoczenia.

Komisje spraw zagranicznych, wywiadu i nadzoru zwróciły się do tymczasowego szefa kancelarii prezydenta Micka Mulvaneya i szefa dyplomacji USA Mikea Pompeo z żądaniem udostępnienia wszelkich dokumentów, informacji i zapisów dotyczących kontaktów Trumpa z Putinem w związku z medialnymi spekulacjami, według których Biały Dom miałby dopuszczać się niszczenia zapisów tych rozmów.

Źródło

Polecane