Newsa.pl twoje źródło informacji-

Premier odwiedził festiwal programowania "HackYeah"

Warszawa, 24.11.2018. Premier Mateusz Morawiecki (3P) podczas odbywającego się w Warszawie festiwalu programowania "HackYeah", 24 bm. HackYeah to konkurs informatyczny (hackathon), który odbywa się na terenie Global Expo w Warszawie w weekend 24-25 listopada. Jest wielogodzinnym maratonem programowania, gromadzącym nie tylko specjalistów branży IT, ale także wszystkich pasjonatów nowych technologii. Fot. PAP/Jacek TurczykPremier Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę festiwal programowania "HackYeah" w Centrum Targowo–Kongresowym Global Expo w Warszawie. Szef polskiego rządu m.in. rozmawiał z programistami, którzy w trakcie dwudniowej imprezy szukają rozwiązań m.in. z dziedzin finansów, zdrowia i edukacji.

HackYeah to konkurs informatyczny (hackathon), który rozpoczął się w sobotę i potrwa do niedzieli. W trakcie konkursu, zespoły programistów i innych uczestników spróbują stworzyć gotowe rozwiązania postawionych przed nimi problemów, będących jednocześnie zadaniami konkursowymi. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia.

Premier w trakcie swojej wizyty rozmawiał z programistami, a także odwiedził stanowiska ministerstw m.in.: Obrony Narodowej, Finansów, Zdrowia, a także m.in. Banku PKO BP.

PKO BP jest jednym z partnerów wydarzenia, oprócz niego są także m.in. PKN Orlen, Totalizator Sportowy, projekt GovTech Polska, czy Visa.

Bank PKO BP tłumaczy, że filarem jego strategii jest cyfryzacja.

Platforma rozwoju innowacji +Let’s Fintech with PKO Bank Polski+ jest partnerem głównym wydarzenia, opiekunem jednej z trzech głównych ścieżek – finanse i inwestycje, oraz autorem dedykowanego zadania w zakresie otwartej bankowości. Pula nagród dla zwycięzców zadania od PKO Banku Polskiego wynosi 60 tys. zł, a autorzy najciekawszych pomysłów mogą liczyć na przetestowanie swojego rozwiązania w systemach banku - poinformował bank w komunikacie. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ jbp/

Polecane