Newsa.pl twoje źródło informacji-Virgine Viard zastąpi Karla Lagerfelda


Virgine Viard zastąpi Karla Lagerfelda

Fot. PAP/EPA/JUSTIN LANEVirginie Viard pracowała przez ponad 30 lat w cieniu Karla Lagerfelda. Nowa projektantka Chanel, do tej pory mało obecna w świetle reflektorów, teraz będzie musiała obejść się bez swojego wielkiego mentora. We wtorek Chanel ogłosił, że zastąpi Karla Lagerfelda.

Chanel nie wahał się: nominacja tej wysokiej brunetki do kontynuowania życia po Gabrielle Chanel i Karlu Lagerfeldzie została ogłoszona we wtorek, w dniu śmierci niemieckiego projektanta mody.

Virginia Viard określa siebie samą, jako dziewczynę Chanel i jest ostrożna, aby nie ujawnić swojego wieku, jak to często ma miejsce w świecie mody. Dołączyła do Chanel, jako stażystka w hafciarstwie haute couture w 1987 roku - cztery lata po przejęciu Chanel przez Lagerfelda. Karl Lagerfeld przedstawiał Virginie Viard, jako prawą rękę i lewe ramię naraz. Wolała pozostać w cieniu, mówiąc jednemu z magazynów nienawidzę być w świetle reflektorów.

22 stycznia 2019 roku, po pokazie Karla Lagerfelda, gdy on nie był w stanie się zaprezentować, po raz pierwszy od debiutu w Chanel w 1983 roku, porzuciła swoją naturę i przywitała się z publicznością wraz z panną młodą, ostatnią postacią parady.

Sądzę, że jesteśmy komplementarni (z Lagerfeldem), rozumiem go, mogę sublimować to, co on chce zrobić, rozumiałam, gdzie chciał zabrać Chanel - powiedziała AFP w 2015 roku.

Karl zawsze z wyprzedzeniem podaje temat parady, myśli o wystroju pół roku lub rok wcześniej, więc mamy czas, by wyobrazić sobie, co zobaczymy - powiedziała. - Nauczyliśmy się z nim pracować, idzie dość szybko, nie pozostawia modelki przez trzy godziny w sukience, bo od razu widzi, czy to dobrze, czy nie.

W listopadzie 2017 r. powiedziała w wywiadzie udzielonym Telegraphowi o swej misji w cieniu Karla Lagerfelda: Oddajemy życie kolekcjom, z warsztatami i domami Wydziału Artystycznego, według szkiców Karla. Współpracuje z dostawcami i wybiera tkaniny. (...) Staram się go zadowolić, ale też lubię go zaskakiwać.

W jednym z jej rzadkich wywiadów w magazynie Madame Figaro z 2017 roku, Viard opowiedziała także, jak robiła szkice 3D swojego mentora. Tłumaczę jego szkice z łatwością, mamy długoletnią wprawę, jestem dyrektorem studia, z siedmioma warsztatami, ośmioma kolekcjami, ale to Karl prowadzi - opisywała.

Często ubrana w kurtkę i czarne, wąskie spodnie, Virginie Viard mówi, że lubi modę, która trwa. Ubrania, które w końcu nie są modne i uważa, że wystarczy założyć ładne akcesorium na czarną koszulę, by być elegancką.

„Moda zanika, tylko styl pozostaje” - słynne zdanie Coco Chanel jest używane jak mantra także przez nową projektantkę Chanel. Virgine Vard przejdzie swój chrzest bojowy 5 marca na pokazie pret-a-porter jesień-zima 2019-20 w Paryżu. (PAP Life)

dki/ jbr/

(AFP)

Źródło

Polecane