Foto

PK o sprawie "urodzin Hitlera" : Stawianie zarzutów operatorowi z TVN jest przedwczesne

Fot. PAP/Rafał Guz Przedwczesne jest stawianie zarzutów operatorowi stacji TVN, który wykonywał gesty nazistowskiego pozdrowienia w trakcie ubiegłorocznego spotkania ku czci Adolfa Hitlera – poinformowała w niedzielę Prokuratura Krajowa.

Prokuratura Krajowa uznała, że przedwczesne jest stawienie zarzutów operatorowi TVN, który wykonywał gesty nazistowskiego pozdrowienia w trakcie spotkania ku czci Adolfa Hitlera w kwietniu 2017 roku i odwołała wyznaczony mu termin stawienia się w prokuraturze – napisał w komunikacie prok. Karol Borchólski z Działu Prasowego PK.

Operator miał być przesłuchany w charakterze podejrzanego w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach.

Prokuratura Krajowa zdecydowała, że sprawę przejmie Prokuratura Regionalna w Katowicach, która prowadzi postępowanie w sprawie podżegania do zorganizowania spotkania ku czci Hitlera poprzez przekazanie jego organizatorowi kwoty 20 tysięcy złotych.

Zbadanie obu kwestii przez tę samą prokuraturę jest istotne z punktu widzenia celu śledztwa. Ma służyć pogłębionej analizie i wyjaśnić, czy doszło do przestępstwa podżegania do propagowania nazizmu oraz kto ewentualnie je popełnił, przekazując organizatorom spotkania pieniądze – napisał prok. Borchólski.

Prokuratura bada także jaka była rzeczywista rola stacji TVN w tym zdarzeniu. (PAP)

Autor: Hanna Złotorowicz

hz/ jbp/
 


Polecane

more headlines in our related posts

latest # news